Hizmetler

DUYURU 1

Değişiklik başvuru işlemleri için randevu sistemine geçileceğinden, bu dönemde randevu doluluğu nedeniyle mağduriyet yaşamamak ve gecikmelere sebebiyet vermemek adına tescile tabi hususların müracaatlarının bekletilmeksizin yapılması, yıl sonuna bırakılmaması gerektiğini önemle hatırlatırız.

DUYURU 2

Temsil iç yönergesinin aşağıdaki linkte yer alan açıklamalar doğrultusunda düzenlenmesi gerekmektedir.

DUYURU 3

Sizlere daha iyi hizmet vermek amacıyla, Ticaret Sicili ve Mersis işlemleri ile ilgili sorularınız, Ticaret Siciline Sor alanında bulunan “Ticaret Sicili ve Mersis Destek Formu” üzerinden cevaplandırılacaktır.

11.04.2022 tarihinden itibaren Ticaret Sicili İşlemleri ile ilgili sesli yanıt hizmeti verilmeyecektir.

EK İŞ YERLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME METNİ

Merkez sicil dosyasında tescilli olan ek iş yerlerinin ayrı sicil numarasında şubeye dönüştürülmesine ilişkin bilgilendirme metnine ulaşmak için tıklayınız

  • Ek iş yerinin adres ve yetkililerinde değişiklik olmaksızın şubeye dönüştürülmesi için düzenlenecek beyan örneği
  • Ek iş yerinin adres ve/veya yetkililerinde değişiklik yapılarak şubeye dönüştürülmesi için düzenlenecek yetkili organ kararı

Önemle duyurulur.

Ticari Belge İşlemleri

Değerli Üyelerimiz,

Duyuru

Eminönü merkez birimimizde hafta içi Pazartesi – Perşembe günleri saat 18.00’a kadar, Cuma günleri ise 18.30’a kadar, MEDOS sistemi üzerinden gönderilen belge onayları ile fiziki olarak getirilen belgelerin manuel onay işlemlerine devam edilecektir.

Pazartesi – Perşembe 18.00, Cuma günleri 18.30 sonrası uzaktan bağlantı ile 7/24 MEDOS onay işlemi uygulamasına ise eski şekilde devam edilecektir.