• G.O.P Bulvarı No:4/2 TOKAT   Whatsapp İletişim Numaramız: 05308227600
  • info@tokattso.org.tr
  • 0 356 214 10 33

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ İÇİN BÜYÜK ADIM! ÜÇLÜ PROTOKOL İMZALANDI

universite-sanayi-isbirligi-icin-buyuk-adim--uclu-protokol-imzalandi

TOGÜ, Tokat Valiliği Özel İdaresi ve Tokat TSO arasında TEKNOPARK A.Ş.’de AR-GE birimi olarak çalıştırılması planlanan Proje ve Destek Ofisi İşbirliği protokolü imzalandı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Taşlıçiftlik Yerleşkesi’nde hizmet veren TEKNOPARK AŞ (Tokat Teknoloji Geliştirme Merkezi) bünyesinde kurulan Proje ve Destek Ofisi Tokat TSO üyelerine proje üretme ve danışmanlık hususlarında destek verecek.

Protokol, TOGÜ Rektörü Prof Dr Fatih Yılmaz, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (Tokat TSO) arasında imzalandı. “Proje ve Destek Ofisi İşbirliği” protokolü kapsamında işbirliğine dayalı ortak proje ve araştırma yapılması hedefleniyor. AR-GE hizmeti verecek olan ofis, aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliğine de katkı sağlayacak. Protokol kapsamında kongre, sempozyum, konferans gibi ortak akademik ve bilimsel faaliyetlerin yürütülmesi de imzaya alınan bir başka madde olarak dikkat çekti.

TOGÜ Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde konuşan Tokat TSO Başkanı Fatih Gökdere, yapılan bu çalışma ile birlikte oda üyelerinin profesyonel hizmete ulaşacağını ve çağrıya çıkılan hibe ve desteklerden azami ölçüde yararlandırılacağını söyledi.

Tokat TEKNOPARK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, protokolle birlikte ortaya çıkan hizmet sayesinde Tokat’taki girişimcilerin ve iş insanlarının çeşitli alanlardaki projelerine üniversite olarak destek olacaklarını söyledi.

Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ise imzalanan protokolün özel idare adına iftihar vesilesi olduğunu söyleyerek proje fikrini hayata geçiren, projede emeği olan herkese teşekkür etti.

Protokol imza töreni sonrasında taraflar hatıra fotoğrafı çektirdi.