info@tokattso.org.tr | +90 356 214 10 33 | Evrak Doğrulama | Üye Online Borç Ödeme
Giriş

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Kullanıcı adı
Şifre *
Beni Hatırla

Haberler

TOKAT DEDEMAN'DAN ODAMIZA ZİYARET

  • Cuma, 18 Ağustos 2017 08:26

Tokat Dedeman Otel Genel Müdürü Tolga Ünal, Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Arat'ı makamında ziyaret etti.

Kentimizde kısa bir süre önce faaliyetine başlayan Dedeman Otel yöneticileri, Odamıza bir ziyaret gerçekleştirdi. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat'ın makamında gerçekleşen ziyarete Tokat Dedeman Otel Genel Müdürü Tolga Ünal ve Satış Müdürü Tunay Özgür katıldı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Erol Can'ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Arat, şehrimizin konaklama kapasitesini büyük ölçüde arttıran ve rahatlatan Dedeman Otel'in yerli turistlerin kenti seçmesinde etkili olacağını söyledi. Başkan Arat: "Dedeman gibi konaklama konusunda ülke genelinde marka olan oteller zincirinin Tokat'ta da faaliyet gösteriyor olması bizleri mutlu ediyor. Özellikle turizm açısından da Dedeman Otel'in Tokat'ta bulunması bir çok yerli turistin de kenti seçmesi ve gezip görmesi için güzel bir fırsat. Ben otelimizin değerli yöneticilerine gerçekleştirdikleri nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.

SİHİRLİ AÇILIŞ

  • Perşembe, 10 Ağustos 2017 09:13

Tokat'ta çocukluğundan beri modanın içinde olmak ve kıyafet tasarlamak isteyen Didem Demirci, bu hayaline devletin girişimci kadınlara verdiği kurslar ve hibe destekleriyle gerçekleştirmişti. Genç kadının işyerinin açılışı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat tarafından gerçekleştirildi.

Evli ve bir çocuk annesi olan 31 yaşındaki Didem Demirci'nin çocukluk hayaline ulaşmak için yıllardır verdiği çaba, Tokat Belediyesi Behsat Hanımeli Kültür Merkezi ve Halk Eğitimde gördüğü kurslar, Tokat Ticaret ve Sanayi Odasında katıldığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve sonrasında KOSGEB'den aldığı hibe ile gerçekleşti. Didem Demirci açılış öncesinde yaptığı konuşmada, devletin ve yerel yönetimlerin kadınların lehine yaptığı çalışmalar ve sonrasında alınan hibe ile hayalinin gerçekleştirdiğini söyledi. Demirci: "Sanki sihirli bir değnek ile gerçekleşti her şey. Tokat Belediyemize, Behsat Hanımeli Kültür Merkezimize, Tokat TSO'ya, İŞKUR'a ve KOSGEB'e teşekkür ediyorum. Dediğim gibi bu kurumların her birinin verdiği hizmetlerle, onların sihirli dokunuşlarıyla hayalim gerçek oldu. O yüzden işyerimin adının da sihirli olmasını istedim. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, günümüzde kadınların da iş hayatında kendini göstermesiyle istihdama sağladıkları katkının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Başkan Eroğlu: "Tokat Belediyesi olarak açmış olduğumuz Hanımeli Merkezimizde Tokatlı kadınlarımızın kendilerini geliştirmesi ve istedikleri mesleği icra etmelerine yönelik çalışmalar düzenliyoruz. Bu çalışmaların sonucunu da kursiyerlerimizin açtıkları işyerleriyle görüyoruz. Ben kendisini tebrik ediyor, işyerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat ise devletin, yerel yönetimlerin ve sivil toplum örgütlerinin verdiği desteklerle açılan bu tür işletmelerin, işyeri açmayı hayal eden bir çok girişimciye umut olduğunu söyledi. Başkan Arat; "Didem kardeşimizin işyerinin kendileri için bereketli, memleketimiz ve ülkemiz için hayırlar getiren bir yer olmasını diliyorum. Azminden dolayı kendisini kutluyor, bol kazançlı günler diliyorum" dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında işyerini gezen Başkan Eroğlu ve Başkan Arat, Demirci'nin katıldığı kursların bitirme belgelerini kendisine takdim etti. Düzenlenen açılışa Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcıları Erol can ve Dursun Över, Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı Ahmet Turan ve Ahmet Atılgan ile birlikte Genel Sekreter Sinan Ardil de katıldı.

SİGORTACILARDAN ODAMIZA ZİYARET

  • Çarşamba, 09 Ağustos 2017 12:55

Tokat Sigorta Acenteleri Derneği Yönetimi Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Ahmet Arat'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Tokat Sigortacılar Derneği Başkanı Halil Kaya, beraberinde dernek yöneticileri olan Coşkun Ayyıldız, İsa Aydemir ve Mesut Karakaş ile birlikte Odamıza bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat'ın makamında gerçekleşen ziyarette, aynı zamanda Tokat TSO Yönetim Kurulu Üyesi olan Halil Kaya tarafından dernek faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi.

Kaya kısa bir süre önce faaliyete başlayan Tokat Sigorta Acenteleri derneğinin öncelikli amacının mesleği illegal yollarla yapan kişilere mani olmak ve sigortalıların yaşaması muhtemel mağduriyetlerin önüne geçmek olduğunu dile getiren Başkan Kaya,dernek çatısı altında toplanan sigortacıların bu vesile ile birlikte hareket etmeye devam edeceklerini ve haksız rekabetin önüne geçmeyi planladıklarını kaydetti. Kentte kayıt dışı olarak sigortacılık yapanların tespitine başlandığını söyleyen Kaya: 'Bu arkadaşlarımızın ne sigortacılık lisansları var ne de yetki belgeleri. Konuya tam olarak vakıf olmadıklarından yanlış yönlendirmeler ve yanlış hasarlarla müşterilerin mağduriyetine sebep veriliyor. Sigorta yaptıracak vatandaşların acentelerde teknik personel olduğuna dikkat etmeleri ve muhataplarının konuyu iyi bildiğinden emin olmaları gerekiyor. Poliçesini satın alacağı acenteyi sabit acentelerden, tanınmış, bilinmiş köklü acentelerden seçmesini bekliyoruz. Bilindiği üzere internet satışları da son günlerde çok gündemde. Bu satışlardan dolayı ne yazık ki çok fazla mağduriyet söz konusu ve en çok şikayet aldığımız problem bu. Müşterinin bu tür satışlarda herhangi bir muhatabı olmadığından hasarın sigortadan karşılanma süresinde ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor. Ama yetkili acenteler vasıtasıyla sigortasını yaptıran müşteri, acenteye gelip konuyla ilgili direkt bilgi alabiliyor ya da 24 saat boyunca bizleri arayarak, hizmetin devamındaki hizmet olarak adlandırabileceğimiz yönlendirme hizmetlerimizden faydalanabiliyor. Yani muhatap olduğundan işler daha hızlı yürüyor. Vatandaşlarımıza sigortalarını profesyonel acenteler vasıtasıyla yapmalarını öneriyoruz' dedi.

Tokat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat, il genelinde 105 sigorta acentesinin kayıt altında yaptıkları işlerle hem istihdama katkı sağladıklarını hem de devlete olan yükümlülüklerini yerine getiriyor olduklarını söyledi. Başkan Arat: "2013 yılında kayıt dışı olarak adlandırılan tüm konularla alakalı SGK ve Defterdarlık yetkililerimizle birlikte hareket edeceğimizi deklare etmiş bu konuyla ilgili bir dizi çalışma yapmıştık. Sigortacılık sektöründe de benzer problemlerin yaşanıyor olduğunu biliyoruz. Sigortacılık Levhaya Kayıt İşlemlerini il genelinde Tokat Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler yürütüyoruz.Bu doğrultuda kayıtdışı çalışan sigorta acentelerine hangi şartları sağladıklarında işlerini yapmaya devam edebileceklerini birçok kez hatırlattık. Şimdi de kurulan derneğimiz bu konuyla ilgili ciddi ir çalışma yapıyor. Umarım kayıtdışı olarak bu işi yapan arkadaşlarımız biran önce işlemlerini tamamlayarak mağdur duruma düşmeden acentelik hizmeti yapmaya devam edebilirler. Derneğimize hayırlı olsun diyor, çalışmalarında kolaylılar diliorum" dedi.

VALİ TORAMAN'DAN ODAMIZA ZİYARET

  • Çarşamba, 09 Ağustos 2017 12:47

Tokat Valisi Dr Ömer Toraman, Odamıza iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Tokat Valisi Dr Ömer Toraman, Odamız Yönetimiyle bir araya geldi. Gerçekleşen ziyaret Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat'ın makamında gerçekleşti. Ziyarete Meclis Başkanımız Ali Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Erol Can ve Dursun Över ile birlikte Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Hilmi Murat Oruç, Halil Kaya, Emin Yılar ve Hacı Ahmet Turan da katıldı.