info@tokattso.org.tr | +90 356 214 10 33 | Online İşlemler
Giriş

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Kullanıcı adı
Şifre *
Beni Hatırla

KOSGEB 2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Protokolü

  • %AM, %26 %418 %2016 %09:%Eyl

Değerli üyemiz

KOSGEB veri tabanının kayıtlı, imalat sanayisinde faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmelerin yerli ve yeni makine-teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlaması amacıyla KOSGEB İdaresi Bakanlığı ile aşağıda yer verilen bankalar arasında ''2016 yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Protokolü'' imzalanmıştır.

Bu kapsamda imalat sanayisinde faaliyet gösteren işletmelerin yerli ve makine-teçhizat alımları için 1.500.000 TL üst limitle kullanacakları kredinin 300.000 TL olan faiz/kar payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Bununla birlikte işletmelerin program kapsamında kullanacakları kredi, ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere toplam 36 ay olacak şekilde geri ödenecektir. Ayrıca teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler Kredi Garanti Fonu A.Ş.'nin sunduğu kefalet hizmetlerinden da faydalanabilecektir.

Programda 8 banka yer almaktadır.

AKBANK T.A.Ş.

DENİZBANK A.Ş.

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

GARANTİ BANKASI A.Ş.

HALK BANKASI A.Ş.

İŞ BANKASI A.Ş.

VAKIFLAR BANKASI T.A.O.

YAPIKREDİ BANKASI

Başvuru sürecinde ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak isteyen işletmeler KOSGEB kullanıcı adı ve şifresi ile http://kredi.kosgeb.gov.tr/ ekranında giriş yaparak Kullanıcı Rehberinin indirip incelenmelidir. İşletmelerin 19 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında http://kredi.kosgeb.gov.tr/ [1] adresinden başvuru formunu doldurmasıyla birlikte KOSGEB Müdürlüğü onay süreci başlayacaktır.