info@tokattso.org.tr | +90 356 214 10 33 | Online İşlemler
Giriş

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Kullanıcı adı
Şifre *
Beni Hatırla

Çıraklık Sözleşmesi Tasdiki
Odamız üyesi iş yerlerinde çalışan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki Eğitim Okulları’nda eğitim gören öğrencilerin çıraklık sözleşmelerinin Odamızca tasdik edilmesi işlemidir.

Mesleki Eğitim Kanunu’na göre İlimizde çıraklık eğitimi kapsamındaki meslek dallarında hizmet veren işletmelerin iş yerinde çalıştırdıkları çırakların Mesleki Eğitim Okuluna kayıt yaptırabilmeleri için; okullarından temin ettikleri 4 adet çıraklık sözleşmesinin doldurulup taraflarca imzalanması ve kaşelenmesinden sonra gelen sözleşmeler Odamızca kayıt yapılarak tasdik edilir.
 
Çıraklık Sözleşmesi Feshi
Daha önce Odamız tarafından çıraklık sözleşmesi onaylanmış bulunan çırak adaylarının işyerleri ile aralarında bulunan sözleşmenin feshinin yapılması işlemidir.
Fesih talebinde bulunan taraf (çırak adayının velisi-vasisi, reşit ise kendisi veya işveren) fesih talebinin gerekçesini, çırak adayının adını-soyadını, okulunu ve bölümünü gösteren ve ekinde çıraklık sözleşmesi bulunan bir dilekçe ile müracaat eder.
 
Ustalık ve Kalfalık Belgesi Tasdiki
Odamıza kayıtlı üyelerimizin işyerlerindeki çalışanlarının Ustalık ve Kalfalık Belgeleri alabilmelerini teminen, ustalık ve kalfalık imtihanlarına girebilmeleri için gerekli olan belgelerin tasdik edilmesi işlemidir.