info@tokattso.org.tr | +90 356 214 10 33 | Online İşlemler
Giriş

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Kullanıcı adı
Şifre *
Beni Hatırla

Değerli Üyemiz;

Yayınlanan son kararnamelerle beraber ülkemizin birçok ilinde Vali değişiklikleri yaşandı. Bu illerden birisi de Valiler konusunda her dönem şanslı olan şehrimiz Tokat oldu. Tokat’a güzel hizmetler bıraktığına inandığım, Kayseri Valiliğine atanan Sayın Valimiz Şerif YILMAZ’ı uğurlamış bulunmaktayız. Kendisine yeni görevinde kolaylıklar diliyor, yapmış olduğu başarılı hizmetlere Kayseri ilimizde de devam edeceğine olan inancımızın tam olduğunun bilinmesini istiyorum.

Sözlerimin başında da belirttiğim üzere Tokat Vali atamaları hususunda gerçekten çok şanslı bir il. Bundan önceki dönemlerde kendisini başarılı geçmişleri ile ispat etmiş bürokratlarımızın yönetimine bırakılan Tokat, Ramazan Bayramının 1. Günü itibari ile kendisini, Tunceli Valiliğinden Tokat Valiliğine atanan tecrübeli isim Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN’in yönetim ve denetimine bırakmıştır.

Sayın Valimiz TAŞKESEN’in özgeçmişine baktığımızda, hem valilik hem de kaymakamlık yaptığı yerlerin çalışması zor olan şehirler olduğunu görüyoruz. Ama buna rağmen büyük başarıların altına imza attığını görmek biz Tokatlılara umut veriyor. Zira Tokat gibi devlet saygısı ve millet sevgisi ile yoğrulmuş, tarih kitaplarında ülke ve ulus için gözünü kırpmadan kendisini feda eden kahramanları ile yer bulmuş şehrimizde; yapılacak hizmetlerin önüne taş koyacak kötü niyetli kişi ya da gurupların bulunmuyor olmasının, geleceğin Tokat’ının şekillenmesinde emek harcayacak olan Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN’in çalışmalarını kolaylaştıracağına ve sonuç vereceğine inandırmaktadır. Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN’e, başta siz değerli üyelerimiz olmak üzere, yönetim kurulum ve şahsım adına başarılar diliyorum. Hoş geldiler, sefalar getirdiler…

Değerli Üyelerimiz;

Son zamanlarda artan terör olaylarının sonucunda şahadet mertebesine yükselen gençlerimizin kahramanlık hikâyeleri tüm yurttaşlarımızı duygulandırmakta ve bölücülere olan kini arttırmaktadır. Köşeye sıkıştırılmış yaralı hayvanlar gibi, son güçleri ile saldırı politikasını güdüyor olan terör örgütü, yapmış olduğu silahlı ve kanlı eylemlerle bizi yıldırmamakta, aksine ulusal bütünlüğümüzü ve fıtratımızdan sökülüp atılamayacak birlik anlayışımızı daha da güçlendirmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüktür! Terör politikası güden eli silahlı eşkıyalara hiçbir zaman boyun eğmeyecek olan devletimiz, bu sorunu yakın zamanda ortadan kaldıracak olan yürürlükteki planlarını sonuçlandıracaktır.

Silah kullanma yetkisi sadece devlete aittir ve gereken zaten yapılmaktadır. Siz üyelerimizden istirhamım, çalışanlarınız ve çevrenizdekilere, olası bir galeyana gelerek bireysel ya da guruplar halinde fevri hareketlerden kaçınmaları konusunda telkinde bulunmanızdır. Devlet dışında silah kullanan herkes, hukuk kurallarımız çerçevesinde aynı ölçütte cezalandırılmaktadır. Dualar ve demokratik tepkiler dışında, intikam ve kin duyguları ile karşı atağa geçmek ülkemize daha çok zarar verecektir. Tabi ki kin duyulmaktadır. Tabi ki edepsizliğin ve kalleşliğin intikamı alınmalıdır. Bu intikamı alacak olan devletimiz ve buyruğundaki silahlı güçlerimizdir.

Bu uğurda Hakk’a yürümüş olan başta şehrimizin son şehidi Uğur SAĞDIÇ olmak üzere, şahadet mertebesine ulaşmış tüm kahramanlarımızı saygı ve minnet ile anıyor, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Değerli Üyelerimiz;

Geride bıraktığımız Ramazan Ayı’nda bir takım aktivitelerin altına imza attık. Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da gıda yardımı yapan Odamız, toplamda 520 paket gıda yardımı ile muhtaç ailelerin mutfağına katkı sağlamıştır. Toplamda 30 bin liranın üzerinde bir harcama ile yapılan bu yardımların, gerçekten ihtiyaç sahibi olan hemşerilerimize ulaştırılmış olduğunu bilgilerinize sunuyor olmaktan mutluluk duymaktayım. Zira yıl içerisinde de yapılan yardımlarla birlikte Odamız, daha önceki dönemlere nazaran ihtiyaç sahiplerine çok daha fazla yönelmekte, alışmalarımız yardıma muhtaç vatandaşlarımız ifşa edilmeden gerçekleştirilmektedir. Allah, siz değerli üyelerimizin hayırlarını kabul etsin.

Değerli Üyelerimiz;

Uzun zamandır takibatını yaptığımız ve çalışmalarına ağırlık verdiğimiz Coğrafi İşaretlerimizle ilgili gelişmeler devam etmektedir. Üniversitemiz ortaklığı ile yürütülen projemiz kapsamında 5 ürün Tokat Ticaret ve Sanayi Odası adına tescillendirilmiş olacaktır. Daha önceki dönemlerde gerçekleştirdiğimiz ve benim de üzerinde çok durduğum Turizm Çalıştayları sonrasında ortaya çıkarmaya çalıştığımız, şehrin Turizm Master Planı ile ilgili çalışmaları devam etmektedir. Bununla ilgili olarak yakın zamanda siz değerli üyelerimize çok daha detaylı bilgiler verileceğini belirtmek istiyorum. Bu çalışmaların sonuçlanması ile birlikte ilimiz ticari ve sanayi hayatı başta olmak üzere, kültürel ve sosyal anlamda büyük çaplı gelişmeler yaşayacağımızı öngörüyoruz. Allah çalışmalarımızı zayi kılmasın…

Sanayi ve Ticaret Çalıştayları ile başlayan Turizm Çalıştayları ile devam eden, 50’den fazla toplantı ile çeşitli başlıklar altında önümüzü görmemizi kolaylaştıran bilgi paylaşımlarımıza Tarım Çalıştayları ile devam edeceğiz. Yakın zamanda oluşturacağımız komisyon ile çalışmalarına başlayacağımız Çalıştaylarımızın 3. Ayağının, özellikle tarım ve tarıma dayalı sanayiye dayalı bir ekonomiye sahip olan şehrimiz için hayırlar getireceğine inanmaktayım.

Sabrınıza teşekkür ediyor, çalışmalarınızda kolaylık ve bol kazançlar diliyorum.